Aikataulut

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

Aikataulu 04.06.-08.08.2018

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

M-P M-L M-L S M-L M-S M-P P,S
Keuruu 1 05.30
08.00 10.00 12.00 13.00 15.00 17.00 18.00
Petäjävesi th 05.52 08.22 10.22 12.22 13.22 15.22 17.22 18.22
Kuohu x x x x x x x x
Kyllö pys. x I I I I I I I
Viitaniemi I 08.50 10.50 I I I I I
Jyväskylä 06.30 09.00 11.00 13.00 14.00 16.00 18.00 19.00

Jyväskylä – Petäjävesi – Keuruu

M-P M-L M-L S M-L M-P L,S M-P,S P
Jyväskylä 1 06.50 09.00 12.00 13.00 14.00 16.00 17.00 19.00 20.00
Viitaniemi I I 12.10 13.10 14.10 16.10 17.10 I I
Kyllö pys. I I I I I I I I I
Kuohu x x x x x x x  x x
Petäjävesi th 07.25 09.35 12.35 13.35 14.35 16.35 17.35 19.35 20.35
Keuruu 07.50 09.55 13.00 14.00 15.00 17.00 18.00 20.00 21.00
Vuorot pysähtyvät kaikilla reitin vakiovuoropysäkeillä.
1 = laiturin numero Keuruulla ja Jyväskylässä.
Päivitetyn reittikartan Jyväskylän päästä löydät täältä.

Keuruun kaupungin palvelulinja “Puikkari”

M Kurkiniemi – Keskusta M
08.45 Jäähalli, p-alue 11.05
08.50 Kuikkaraitti 12 10.59
08.54 Pyyraitti 12 10.55
08.55 Kurkiniemi kioski 10.54
09.00 Punaportintie 14 10.49
09.03 Lehtiniemi päiväkeskus / Tuurilakoti 10.46
09.03 Wegeliuksentie 10.46
09.04 Kaupungintalon pysäkki 10.45
09.06 Sairaala pääovi 10.43
09.07 S-market 10.42
09.10 Lidl 10.39
09.10 K-Järvituuli 10.39
09.12 Megamarket (tarvittaessa) 10.38
M Ketvelniemi – Keskusta M
09.15 Tehtaantie 3 11.35
09.18 Kukkainniementie 13 11.32
09.20 Juurikkaniemi sairaala pääovi 11.30
09.25 Varsitie pysäkki 11.25
09.28 Samuli Rantasentie 14 11.22
09.28 Työväentalo 11.20
09.30 Kaupungintalon pysäkki 11.16
09.30 Sairaala pääovi 11.14
09.32 S-market 11.13
09.35 Lidl 11.10
09.35 K-Järvituuli 11.10
09.40 Megamarket (tarvittaessa) 11.08
M Otava – Keskusta M
09.45 Otavan kirjapaino 12.05
09.47 Mustasaari pysäkki vt 23 12.03
09.50 Melonsaari Kortesalmentie 13 12.00
09.55 Pappilanniemi Oriniementie th 11.55
09.57 Kamana P-alue 11.53
10.04 Kaupungintalon pysäkki 11.46
10.06 Sairaala pääovi 11.44
10.07 S-market 11.43
10.10 Lidl 11.40
10.10 K-Järvituuli 11.40
10.12 Megamarket (tarvittaessa) 11.38
M Kivelä – Keskusta M
10.15 Kivelän kauppa 12.25
10.17 Kivelän kioski 12.23
10.19 Karjoportintie / Uskalintie th 12.20
10.22 Nyyssänniemi th 12.18
10.25 Mutkatie / Huviniemi th 12.17
10.26 Ent. Sportian piha 12.15
10.30 Kaupungintalon pysäkki 12.10
10.32 Sairaala pääovi 12.09
10.33 S-market 12.08
10.36 Lidl 12.05
10.36 K-Järvituuli 12.05
10.38 Megamarket (tarvittaessa) 12.03
M Keskusta – Terva
09.07 S-market – K-Järvituuli
09.32 S-market – K-Järvituuli
10.07 S-market – K-Järvituuli
10.33 S-market – K-Järvituuli

 

M Terva – Keskusta
10.39 K-Järvituuli – S-market
11.10 K-Järvituuli – S-market
11.40 K-Järvituuli – S-market
12.05 K-Järvituuli – S-market

Huom! Keskusta-Terva -reitillä mahdollisuus myös jäädä/nousta Megamarketilla ja/tai Lidlissä.

Palvelulinjan hinnat:

  • Kertamaksu 3€/hlö/suunta
  • Päivälippu 5€/hlö
  • Busflix 35€/hlö/kk

Lisätietoja kuljettajilta tai puhelimitse numerosta 0207 438 311.