Aikataulut

Nappaa parhaat tarjoukset päältä ja osta lippusi tästä! 

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

Aikataulu 03.06.-07.08.2019

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

M-P M-L M-L S M-L M-S M-P S
Keuruu 1 05.45
08.00 10.00 12.00 13.00 15.00 17.00 18.10
Petäjävesi th 06.07 08.22 10.22 12.22 13.22 15.22 17.22 18.32
Kuohu x x x x x x x x
Kyllö pys. x I I I I I I I
Viitaniemi I 08.50 10.50 I I I I I
Jyväskylä 06.40 09.00 11.00 13.00 14.00 16.00 18.00 19.10

Jyväskylä – Petäjävesi – Keuruu

M-P M-L M-L S M-L M-P L,S M-P, S
Jyväskylä 1 06.50 09.00 12.00 13.00 14.00 16.00 17.00 20.15
Viitaniemi I I 12.07 13.07 14.07 16.07 17.07 I
Kyllö pys. I I I I I I I I
Kuohu x x x x x x x x
Petäjävesi th 07.25 09.35 12.35 13.35 14.35 16.35 17.35 20.50
Keuruu 07.50 09.55 13.00 14.00 15.00 17.00 18.00 21.15

Vuorot pysähtyvät kaikilla reitin vakiovuoropysäkeillä.
1 = laiturin numero Keuruulla ja Jyväskylässä.

Aikataulu 08.08.2019-06.01.2020

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

M-P KOULP M-L KOULP M-L S M-L KOULP M-S KOULP M-P S
Keuruu 1 05.45
06.45 08.00 09.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00
Petäjävesi th 06.07 07.07 08.22 09.22 10.22 12.22 13.22 14.22 15.22 16.22 17.22 18.22
Kuohu x x x x x x x x x x x x
Kyllö pys. x I I I I I I I I I I I
Viitaniemi I 07.45 08.50 09.50 10.50 I I I I I I I
Jyväskylä 06.40 07.55 09.00 10.00 11.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 19.00

Jyväskylä – Petäjävesi – Keuruu

M-P KOULP M-L M-L KOULP,S M-L KOULP M-P KOULP, L,S M-P, S
Jyväskylä 1 06.50 07.55 09.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 20.15
Viitaniemi I I I 12.07 13.07 14.07 15.07 16.07 17.07 I
Kyllö pys. I I I I I I I I I I
Kuohu x x x x x x x x x x
Petäjävesi th 07.25 08.30 09.35 12.35 13.35 14.35 15.35. 16.35 17.35 20.50
Keuruu 07.50 08.50 09.55 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 21.15

Vuorot pysähtyvät kaikilla reitin vakiovuoropysäkeillä.
1 = laiturin numero Keuruulla ja Jyväskylässä.

________________________________________________________________________________________________

Keuruu – Pihlajavesi

Aikataulu 08.08.2019 – 06.01.2020

Keuruu – Haapamäki – Pihlajavesi

KOULP KOULP KOULP KOULP
Keuruu 06.55
07.35 14.10 15.30YY
Haapamäki keskusta 07.15 07.50Y 14.35 15.45
Pihlajavesi ras 08.10 14.50

Pihlajavesi – Haapamäki – Keuruu

KOULP KOULP KOULP
Pihlajavesi ras 08.10 14.50
Haapamäki keskusta 07.15 08.30 15.10Y
Keuruu 07.35 08.50 15.20

Y= Pysähtyy Suojan pysäkillä VT23:lla
YY= Ei ajeta Keuruun keskustan kautta

____________________________________________________________________________

Mänttä – Vilppula

Aikataulu 08.08.2019 – 06.01.2020

Pohjaslahti – Mänttä – Pohjaslahti

KOULP KOULP
08.05 Pohjaslahti 15.50
08.15 Innala, th 15.10
08.30 Huhtijärvi, th 15.25
08.45¹ Vilppula, Pukinlampi 15.15
08.55 Mänttä, koulukeskus 15.08

¹ = Ajetaan Vilppulankosken koulun kautta

Mänttä – Vilppula – Kolho

KOULP KOULP KOULP P² KOULP KOULP M-T³
Mänttä koulukeskus 07.50 14.00 15.00 16.00
Vilppula Pukinlampi 06.50 08.00 14.10 15.10 16.10
Uittosalmi x x I I I
Kolho TB pysäkki x 08.25 14.30 15.30 x
Kolho Riihitie th 07.20 15.30¹ 16.30

Kolho – Vilppula – Mänttä

KOULP KOULP KOULP P² KOULP
Kolho Riihitie th 07.20 15.30¹
Kolho TB pysäkki x 08.25 14.30 15.30
Uittosalmi I I x x
Vilppula Pukinlampi 07.40 08.45 14.50 15.50
Mänttä koulukeskus 07.50 08.55 15.00 16.00

¹ = Ajetaan Riihitien th:aan saakka vain perjantaisin.
² = Ajetaan koulupäivinä perjantaisin.
³ = Ajetaan koulupäivinä maanantaista torstaihin.

____________________________________________________________________________________________________

Keuruun kaupungin palvelulinja “Puikkari”

M Kurkiniemi – Keskusta M
08.45 Jäähalli, p-alue 11.05
08.50 Kuikkaraitti 12 10.59
08.54 Pyyraitti 12 10.55
08.55 Kurkiniemi kioski 10.54
09.00 Punaportintie 14 10.49
09.03 Lehtiniemi päiväkeskus / Tuurilakoti 10.46
09.03 Wegeliuksentie 10.46
09.04 Kaupungintalon pysäkki 10.45
09.06 Sairaala pääovi 10.43
09.07 S-market 10.42
09.10 Lidl 10.39
09.10 K-Järvituuli 10.39
09.12 Megamarket (tarvittaessa) 10.38
M Ketvelniemi – Keskusta M
09.15 Tehtaantie 3 11.35
09.18 Kukkainniementie 13 11.32
09.20 Juurikkaniemi sairaala pääovi 11.30
09.25 Varsitie pysäkki 11.25
09.28 Samuli Rantasentie 14 11.22
09.30 Työväentalo 11.20
09.34 Kaupungintalon pysäkki 11.16
09.36 Sairaala pääovi 11.14
09.37 S-market 11.13
09.38 Kippavuorentie 7 11.11
09.40 Lidl 11.10
09.40 K-Järvituuli 11.10
09.42 Megamarket (tarvittaessa) 11.08
M Otava – Keskusta M
09.45 Otavan kirjapaino 12.05
09.47 Mustasaari pysäkki vt 23 12.03
09.50 Melonsaari Kortesalmentie 13 12.00
09.55 Pappilanniemi Oriniementie th 11.55
09.57 Kamana P-alue 11.53
10.04 Kaupungintalon pysäkki 11.46
10.06 Sairaala pääovi 11.44
10.07 S-market 11.43
10.10 Lidl 11.40
10.10 K-Järvituuli 11.40
10.12 Megamarket (tarvittaessa) 11.38
M Kivelä – Keskusta M
10.15 Kivelän kauppa 12.25
10.17 Kivelän kioski 12.23
10.19 Karjoportintie / Uskalintie th 12.20
10.22 Nyyssänniemi th 12.18
10.25 Mutkatie / Huviniemi th 12.17
10.26 Ent. Sportian piha 12.15
10.30 Kaupungintalon pysäkki 12.10
10.32 Sairaala pääovi 12.09
10.33 S-market 12.08
10.36 Lidl 12.05
10.36 K-Järvituuli 12.05
10.38 Megamarket (tarvittaessa) 12.03
M Keskusta – Terva
09.07 S-market – K-Järvituuli
09.32 S-market – K-Järvituuli
10.07 S-market – K-Järvituuli
10.33 S-market – K-Järvituuli

 

M Terva – Keskusta
10.39 K-Järvituuli – S-market
11.10 K-Järvituuli – S-market
11.40 K-Järvituuli – S-market
12.05 K-Järvituuli – S-market

Huom! Keskusta-Terva -reitillä mahdollisuus myös jäädä/nousta Megamarketilla ja/tai Lidlissä.

Palvelulinjan hinnat:

  • Kertamaksu 3€/hlö/suunta
  • Päivälippu 5€/hlö
  • Busflix 35€/hlö/kk

Lisätietoja kuljettajilta tai puhelimitse numerosta 0207 438 311.