Aikataulut

Nappaa parhaat tarjoukset päältä ja osta lippusi tästä! 

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

Aikataulu 07.01.-02.06.2019

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

M-P KOULP M-L KOULP M-L, SS KOULP, S M-L KOULP M-S KOULP M-P M-P, S
Keuruu 1 05.45
06.45 08.00 09.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.10
Petäjävesi th 06.07 07.07 08.22 09.22 10.22 12.22 13.22 14.22 15.22 16.22 17.22 18.32
Kuohu x x x x x x x x x x x x
Kyllö pys. x I I I I I I I I I I I
Viitaniemi I 07.45 08.50 09.50 10.50 I I I I I I I
Jyväskylä 06.40 07.55 09.00 10.00 11.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 19.10

Jyväskylä – Petäjävesi – Keuruu

M-P KOULP M-L KOULP M-L, SS KOULP, S M-L KOULP M-P KOULP, L,S M-P M-P, S
Jyväskylä 1 06.50 07.55 09.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 19.00 20.15
Viitaniemi I I I I 12.07 13.07 14.07 15.07 16.07 17.07 I I
Kyllö pys. I I I I I I I I I I I I
Kuohu x x x x x x x x x x  x x
Petäjävesi th 07.25 08.30 09.35 10.35 12.35 13.35 14.35 15.35 16.35 17.35 19.35 20.50
Keuruu 07.50 08.50 09.55 11.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 20.00 21.15
Vuorot pysähtyvät kaikilla reitin vakiovuoropysäkeillä.
1 = laiturin numero Keuruulla ja Jyväskylässä.

HAPPY HOUR -50%:

Happy hour -vuoroilla matkustat aina väh. -50% normaalista hinnasta. Alennuksen saat suoraan kuljettajalta sekä Matkahuollon verkkokaupasta. Vuorot on merkitty aikatauluun oranssilla laatikolla. HOX! Happy Hour -hinnat voimassa vain ma-to! 

_______________________________________________________________________________________________

Jyväskylä – Virrat – Seinäjoki

Aikataulu 07.01. – 02.06.2019

M-P, SS M-P, SS
       ↓    ↑
12.00 Jyväskylä 1   19.10
 x Kuohu x
12.35 Petäjävesi th 18.32
13.00 Keuruu las 1 18.10
x Haapamäki th x
x Kotala th x
13.40 Virrat, Kitusen kievari 17.25
x Liedenpohja th E x
x Sapsalampi th E x
14.15 Alavus las 16.50
x Lentilä th E x
x Mäyry x
15.00 Seinäjoki 4 16.00

Keuruu-Seinäjoki -välillä käytetään vain aikataulussa mainittuja pysäkkejä.

____________________________________________________________________________________________________________________

Keuruu – Haapamäki – Pihlajavesi

Aikataulu 07.01. – 02.06.2019

Keuruu – Haapamäki – Pihlajavesi

KOULP KOULP KOULP KOULP
Keuruu 06.55
07.35 14.10 15.30YY
Haapamäki keskusta 07.15 07.50Y 14.35 15.45
Pihlajavesi ras 08.10 14.50

Pihlajavesi – Haapamäki – Keuruu

KOULP KOULP KOULP
Pihlajavesi ras 08.10 14.50
Haapamäki keskusta 07.15 08.30 15.10Y
Keuruu 07.35 08.50 15.20

Y= Pysähtyy Suojan pysäkillä VT23:lla
YY= Ei ajeta Keuruun keskustan kautta
____________________________________________________________________________________________________________________

Mänttä – Vilppula – Kolho

Aikataulu 07.01. – 02.06.2019

Mänttä – Vilppula – Kolho

KOULP KOULP KOULP P² KOULP KOULP M-T³
Mänttä koulukeskus   07.50 14.00 15.00 16.00
Vilppula Pukinlampi 06.50 08.00 14.10 15.10 16.10
Uittosalmi x x I I I
Kolho TB pysäkki x 08.25 14.30 15.30 x
Kolho Riihitie th 07.20 15.30¹ 16.30

Kolho – Vilppula – Mänttä

KOULP KOULP KOULP P² KOULP KOULP M-T³
Kolho Riihitie th 07.20 15.30¹ 16.30
Kolho TB pysäkki x 08.25 14.30 15.30 x
Uittosalmi I I x x x
Vilppula Pukinlampi 07.40 08.45 14.50 15.50 16.50
Mänttä koulukeskus 07.50 08.55 15.00 16.00 17.00

¹ = Ajetaan Riihitien th:aan saakka vain perjantaisin.
² = Ajetaan koulupäivinä perjantaisin.
³ = Ajetaan koulupäivinä maanantaista torstaihin.

____________________________________________________________________________________________________________________

Keuruun kaupungin palvelulinja “Puikkari”

M Kurkiniemi – Keskusta M
08.45 Jäähalli, p-alue 11.05
08.50 Kuikkaraitti 12 10.59
08.54 Pyyraitti 12 10.55
08.55 Kurkiniemi kioski 10.54
09.00 Punaportintie 14 10.49
09.03 Lehtiniemi päiväkeskus / Tuurilakoti 10.46
09.03 Wegeliuksentie 10.46
09.04 Kaupungintalon pysäkki 10.45
09.06 Sairaala pääovi 10.43
09.07 S-market 10.42
09.10 Lidl 10.39
09.10 K-Järvituuli 10.39
09.12 Megamarket (tarvittaessa) 10.38
M Ketvelniemi – Keskusta M
09.15 Tehtaantie 3 11.35
09.18 Kukkainniementie 13 11.32
09.20 Juurikkaniemi sairaala pääovi 11.30
09.25 Varsitie pysäkki 11.25
09.28 Samuli Rantasentie 14 11.22
09.30 Työväentalo 11.20
09.34 Kaupungintalon pysäkki 11.16
09.36 Sairaala pääovi 11.14
09.37 S-market 11.13
09.40 Lidl 11.10
09.40 K-Järvituuli 11.10
09.42 Megamarket (tarvittaessa) 11.08
M Otava – Keskusta M
09.45 Otavan kirjapaino 12.05
09.47 Mustasaari pysäkki vt 23 12.03
09.50 Melonsaari Kortesalmentie 13 12.00
09.55 Pappilanniemi Oriniementie th 11.55
09.57 Kamana P-alue 11.53
10.04 Kaupungintalon pysäkki 11.46
10.06 Sairaala pääovi 11.44
10.07 S-market 11.43
10.10 Lidl 11.40
10.10 K-Järvituuli 11.40
10.12 Megamarket (tarvittaessa) 11.38
M Kivelä – Keskusta M
10.15 Kivelän kauppa 12.25
10.17 Kivelän kioski 12.23
10.19 Karjoportintie / Uskalintie th 12.20
10.22 Nyyssänniemi th 12.18
10.25 Mutkatie / Huviniemi th 12.17
10.26 Ent. Sportian piha 12.15
10.30 Kaupungintalon pysäkki 12.10
10.32 Sairaala pääovi 12.09
10.33 S-market 12.08
10.36 Lidl 12.05
10.36 K-Järvituuli 12.05
10.38 Megamarket (tarvittaessa) 12.03
M Keskusta – Terva
09.07 S-market – K-Järvituuli
09.32 S-market – K-Järvituuli
10.07 S-market – K-Järvituuli
10.33 S-market – K-Järvituuli

 

M Terva – Keskusta
10.39 K-Järvituuli – S-market
11.10 K-Järvituuli – S-market
11.40 K-Järvituuli – S-market
12.05 K-Järvituuli – S-market

Huom! Keskusta-Terva -reitillä mahdollisuus myös jäädä/nousta Megamarketilla ja/tai Lidlissä.

Palvelulinjan hinnat:

  • Kertamaksu 3€/hlö/suunta
  • Päivälippu 5€/hlö
  • Busflix 35€/hlö/kk

Lisätietoja kuljettajilta tai puhelimitse numerosta 0207 438 311.