Aikataulut

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

Aikataulu 07.01.-03.06.2018

Keuruu – Petäjävesi – Jyväskylä

M-P KOULP M-L KOULP M-L KOULP, S M-L KOULP M-S KOULP M-P P,S
Keuruu 1 05.30
06.45 08.00 09.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00
Petäjävesi th 05.52 07.10 08.22 09.22 10.22 12.22 13.22 14.22 15.22 16.22 17.22 18.22
Kuohu x x x x x x x x x x x x
Kyllö pys. x I I I I I I I I I I I
Viitaniemi I 07.45 08.50 09.50 10.50 I I I I I I I
Jyväskylä 06.30 07.55 09.00 10.00 11.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 19.00

Jyväskylä – Petäjävesi – Keuruu

M-P KOULP M-L KOULP M-L KOULP, S M-L KOULP M-P KOULP, L,S M-P P,S
Jyväskylä 1 06.50 08.00 09.00 10.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 19.00 20.00
Viitaniemi I I I I 12.10 13.10 14.10 15.10 16.10 17.10 I I
Kyllö pys. I I I I I I I I I I I x
Kuohu x x x x x x x  x x x x x
Petäjävesi th 07.25 08.35 09.35 10.35 12.35 13.35 14.35 15.35 16.35 17.35 19.35 20.35
Keuruu 07.50 08.55 09.55 11.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 20.00 21.00
Vuorot pysähtyvät kaikilla reitin vakiovuoropysäkeillä.
1 = laiturin numero Keuruulla ja Jyväskylässä.
Päivitetyn reittikartan Jyväskylän päästä löydät täältä.

Keuruu – Haapamäki – Pihlajavesi

Aikataulu 07.01.-03.06.2018

Keuruu – Haapamäki – Pihlajavesi

KOULP KOULP KOULP KOULP
Keuruu 06.55 07.35 14.10 15.30
Haapamäki keskusta 07.15 07.50Y 14.35 15.50
Pihlajavesi ras 08.10 14.50

Pihlajavesi – Haapamäki – Keuruu

KOULP KOULP KOULP
Pihlajavesi ras 08.10 14.50
Haapamäki keskusta 07.15 08.30 15.10 Y
Keuruu 07.35 08.50 15.20
Y = Pysähtyy Suojan pysäkillä VT23:lla

Keuruun kaupungin palvelulinja “Puikkari”

M Kurkiniemi – keskusta M
08.45 Jäähalli, p-alue 11.05
08.50 Kuikkaraitti 12 10.59
08.54 Pyyraitti 12 10.55
08.55 Kurkiniemi kioski 10.54
09.00 Punaportintie 14 10.49
09.03 Lehtiniemi päiväkeskus / Tuurilakoti 10.46
09.03 Wegeliuksentie 10.46
09.04 Kaupungintalon pysäkki 10.45
09.06 Sairaala pääovi 10.43
09.07 S-market 10.42
09.10 Lidl 10.39
09.10 K-Järvituuli 10.39
09.12 Megamarket (tarvittaessa) 10.38
M Ketvelniemi – keskusta M
09.15 Tehtaantie 3 11.35
09.18 Kukkainniementie 13 11.32
09.20 Juurikkaniemi sairaala pääovi 11.30
09.25 Varsitie pysäkki 11.25
09.28 Samuli Rantasentie 14 11.22
09.30 Työväentalo 11.20
09.34 Kaupungintalon pysäkki 11.16
09.36 Sairaala pääovi 11.14
09.37 S-market 11.13
09.40 Lidl 11.10
09.40 K-Järvituuli 11.10
09.42 Megamarket (tarvittaessa) 11.08
M Otava – keskusta M
09.45 Otavan kirjapaino 12.05
09.47 Mustasaari pysäkki vt 23 12.03
09.50 Melonsaari Kortesalmentie 13 12.00
09.55 Pappilanniemi Oriniementie th 11.55
09.57 Kamana P-alue 11.53
10.04 Kaupungintalon pysäkki 11.46
10.06 Sairaala pääovi 11.44
10.07 S-market 11.43
10.10 Lidl 11.40
10.10 K-Järvituuli 11.40
10.12 Megamarket (tarvittaessa) 11.38
M Kivelä – keskusta M
10.15 Kivelän kauppa 12.25
10.17 Kivelän kioski 12.23
10.19 Karjoportintie / Uskalintie th 12.20
10.22 Nyyssänniemi th 12.18
10.25 Mutkatie / Huviniemi th 12.17
10.26 Ent. Sportian piha 12.15
10.30 Kaupungintalon pysäkki 12.10
10.32 Sairaala pääovi 12.09
10.33 S-market 12.08
10.36 Lidl 12.05
10.36 K-Järvituuli 12.05
10.38 Megamarket (tarvittaessa) 12.03
M Keskusta – Terva
09.07 S-market – K-Järvituuli
09.37 S-market – K-Järvituuli
10.07 S-market – K-Järvituuli
10.33 S-market – K-Järvituuli

 

M Terva – keskusta
10.39 K-Järvituuli – S-market
11.10 K-Järvituuli – S-market
11.40 K-Järvituuli – S-market
12.05 K-Järvituuli – S-market

Huom! Keskusta-Terva -reitillä mahdollisuus myös jäädä/nousta Megamarketilla ja/tai Lidlissä.

Palvelulinjan hinnat:

  • Kertamaksu 3€/hlö/suunta
  • Päivälippu 5€/hlö

Lisätietoja kuljettajilta tai puhelimitse numerosta 0207 438 311.